в корзину

close
Корзина покупок
 

Ліки від вароатозу

    Показано з 1 по 13 із 13 (всего 1 сторінок)
(Оцените статью)

Одним з найбільш поширених і небезпечних захворювань бджіл є варроатоз. Кожен сезон бджолярі прикладають багато зусиль для того, щоб захистити бджолині сім'ї від цієї небезпечної хвороби, оскільки вона може негативно вплинути на корисних комах, що в підсумку загрожує значним падінням збору меду, а значить великими збитками для господарства. Якщо така проблема виникне, то кращим способом для її вирішення є своєчасне використання ефективних препаратів від варроатозу бджіл, які ви можете замовити в нашому інтернет-магазині Zoo Agro-Trade.

Особливості захворювання

Варроатоз – це інвазійна хвороба. Збудник – гамазовий кліщ із сімейства Varroidae. Паразитують тільки дорослі самки. Вони зимують на бджолах, проникають між черевними сегментами, харчуються гемолімфою. Паразита можна побачити неозброєним оком, оскільки його розмір близько 1 міліметра.

Перед самим запечатуванням стільників восковими кришечками самки відкладають по 4 – 5 яєць на личинку. Таким чином, найбільша кількість кліщів знаходиться в розплоді. Перед виходом молодих бджіл із стільників кліщі повністю розвиваються і прикріплюються до них. Заражені кліщем бджоли мають менший розмір, їх крила пошкоджені, вміст білка і жиру в тілі знижений. Робочі бджоли і трутні зі зменшеним черевцем і без крил. За кількістю потворних бджіл можна визначити ступінь ураження сім’ї. Хворі бджоли, які зовні нормальні, живуть у 1,5 – 2 рази менше норми. Бджолосім'я не може в повній мірі забезпечити себе кормом.

Якщо паразит поширюється у вулику під час зимівлі, то бджоли стають значно слабкіші, поносять і гинуть, тому при огляді хворої бджолосім'ї на дні вулика багато помору. Якщо взимку кліщі атакують робочих бджіл, трутнів і маток, то під час теплого сезону уражається розплід бджіл і трутнів. Перебіг хвороби не залежить від пори року, тому покупка ліків для бджіл від кліща актуальна завжди.

Зараження бджолиного розплоду в більшості випадків відбувається навесні і восени, трутневого – влітку.

Якщо бджолина сім'я вражена варроатозом, то при огляді на прилітній дошці виявляються недорозвинені лялечки, молоді бджоли, які мають деформовані груди і черевце, не здатні літати.

При виявленні проблеми для того, щоб починати її вирішувати, потрібні ефективні засоби боротьби з кліщем варроатозу.

Етапи розвитку захворювання

Залежно від кількості уражених бджіл, розрізняють три степені ураження:

  • слабка (до 2-х кліщів);
  • середня (до 4-х кліщів);
  • сильна (більше 4-х кліщів з 100 бджіл і 100 осередків розплоду).

Пасіка вважається умовно благополучною, якщо зафіксовані перші два степені ураження. При визначенні третього степеня ураження на пасіці і навколишніх територіях запроваджується карантин, повністю припиняється кочівля бджолиних сімей, не можна переставляти стільники з розплодом з однієї сім'ї в іншу, не допускається виліт роїв. При цьому застосовуються ефективні препарати проти кліща варроа.

Методика боротьби із захворюванням

Перш за все, потрібно проводити регулярну профілактику, щоб максимально зменшити чисельність паразитів всередині вулика. Для цього використовуються нові стільники і ті, які використовуються не більше 3-х років.

Обробка бджолосімей і вуликів восени після завершення медозбору і взяток дуже важлива. Для цього використовуються якісні препарати від кліща варроа, оскільки розплоду в сім'ї практично немає.

Щоб заповнити дефіцит білка, який виникає при захворюванні, потрібно подбати про те, щоб всі бджолосім'ї були забезпечені білковим кормом.

Дуже важливе значення у всьому комплексі заходів, які застосовуються, щоб позбавити бджіл від варроатозу, має дезінфікування інвентарю і стільників. Вичищені, промиті вулики і стільники протягом двох тижнів знаходяться в приміщенні, яке недоступне для бджіл. Територія пасіки регулярно очищається від сміття, трави, загиблих бджіл, розплоду.

Щоб на пасіці не формувався популяція паразитів, які резистентні до конкретного препарату від кліща для бджіл, потрібно кожні 3 – 4 роки їх міняти, щоб вони не належали до однієї хімічної групи.

Купити препарати від варроатозу бджіл

У нашому інтернет-магазині Zoo Agro-Trade в будь-який зручний час ви можете препарати від кліща варроа купити за одними з найнижчих цін на ринку.

Інтерфейс сайту розроблений максимально зручно для користування. Оформити замовлення і вибрати оптимальний спосіб оплати займе лічені хвилини. Доставку по країні в стислі терміни виконує логістична компанія.

Зв'язатися з нами можна через сайт або телефоном.