в корзину

close
Корзина покупок
 

Ліки від нозематозу для бджіл

    Показано з 1 по 2 із 2 (всего 1 сторінок)
(Оцените статью)

Розведення бджіл тільки на перший погляд здається порівняно легким заняттям. Хоча корисні комахи і не потребують щоденного догляду, але для забезпечення нормальних умов потрібно витратити досить багато часу і зусиль. Одним із визначальних чинників збору великої кількості меду є здоров'я бджолиної сім'ї. В іншому випадку це може спричинити багато проблем, одна з яких – захворювання нозематоз, внаслідок якого кількість бджіл, а значить і збір меду, істотно зменшуються. У нашому інтернет-магазині ви можете замовити препарати для лікування нозематозу бджіл, які допоможуть швидко впоратися з проблемою.

Особливості протікання хвороби

Збудником нозематозу є мікроспоридій Nosema apis, паразит в клітинах епітелію середньої кишки бджіл. Захворювання вражає дорослі робочі бджоли, матки і трутні. Найбільш часто хвороба спостерігається навесні. Хворі бджоли і матка є переносниками. Фактори, які сприяють швидкому поширенню хвороби на пасіці:

  • утримання бджолосім'ї тривалий час в одному вулику;
  • непродезінфіковані вулики та стільники;
  • хворі матки;
  • забруднена вода з поїлки.

Хворі бджоли незвично гудуть, вилітають із вулика, більше норми споживають корм. Стінки та стільники покриті фекаліями, з вулика виходить неприємний запах. Бджоли повзають біля вулика, мляві, слабо реагують на зовнішні подразники. Льотна активність, збір меду, запилення знижуються наполовину. Подальший розвиток хвороби призводить до того, що матка припиняє відкладати яйця, хворі трутні втрачають здатність до запліднення. Пік захворювання настає в середині травня.

Якщо вчасно не почати лікування бджіл від проносу, це може привести до загибелі бджолиної сім'ї.

Коли потрібно проводити профілактику

Для попередження нозематозу бджіл доцільно регулярно проводити профілактичні заходи, головним з яких є щорічна дезінфекція стільників.

Крім цього, бджолосім'ї потрібно забезпечити достатньою кількістю білкового корму. Для зимівлі залишають сім'ї з великою кількістю молодих бджіл. Дві-три слабкі сім'ї поміщають в один вулик і утеплюють. На зимівлю залишати квітковий мед. Восени бджіл підгодовують цукровим сиропом. Не можна залишати падь, вона швидко зацукровується, її вживання провокує розвиток паразита. Оптимальна температура для зимівлі – 4 °С, відносна вологість – 70%.

При виявленні проблеми потрібно негайно застосувати відповідні ліки від проносу бджіл.

Купити ліки від нозематозу для бджіл

У нашому інтернет-магазині ви можете в будь-який зручний час купити ефективні препарати для лікування нозематозу бджіл за прийнятними цінами.

Інтерфейс сайту розроблений так, щоб вам було максимально зручно ним користуватися і знаходити потрібну інформацію.

Замовлений товар буде доставлений в найбільш стислі терміни логістичною компанією, з якою ми співпрацюємо.