в корзину

close
Корзина покупок
 

Ліки від гнилизна для бджіл

    Показано з 1 по 7 із 7 (всего 1 сторінок)
(Оцените статью)

При виявленні одного з найбільш небезпечних захворювань бджіл – гнильця, потрібно без зволікання вживати адекватних заходів. Для швидкого і ефективного вирішення цієї серйозної проблеми найкраще буде застосувати відповідні препарати для лікування бджіл від гнильця.

Хвороба має інфекційну природу. Її збудниками є злоякісні бактерії, які заражають личинки. В результаті їх масової загибелі кількість бджіл в сім'ї зменшується, що веде до істотного зниження збору меду і великих збитків для бджільницького господарства.

Види інфекції

Залежно від того, який агент інфікує, захворювання поділяють на три типи:

  • американський (бактерія Bacillus larvae);
  • європейський (Melissococcus plutonius);
  • парагнилець (Bacillus paraalvei).

Американський вид захворювання становить небезпеку для личинок бджіл, які харчуються зараженим кормом. Інкубаційний період – від 2 до 7 днів. Переносниками є дорослі комахи. Бактерія Bacillus larvae може протягом досить тривалого часу зберігати патогенність у меді і перзі.

Європейський гнилець становить небезпеку для личинок, які знаходяться в ще незапечатаних стільниках. Поширення інфекції відбувається так само, як американського типу. Інкубаційний період в середньому становить від 1 до 3 днів.

Парагнильцем можуть заразитися личинки як у відкритих, так і в запечатаних комірках, а при затяжному перебігу хвороби і лялечки. Зараження відбувається через корм. Імовірність інфікування збільшується в разі незадовільних умов утримання, нестачі кормів, отруєння хімічними речовинами.

Щоб швидко впоратися з кожним з видів інфекційної хвороби, в нашому інтернет-магазині Zoo Agro-Trade у вас завжди є можливість купити якісні ліки від гнильця бджіл.

Особливості протікання захворювання

Кожен з видів гнильця має свої відмінні риси, які потрібно знати, щоб його ідентифікувати.

Через те, що стільники запечатані, виявити американський вид хвороби на ранніх стадіях не можна. Спостереження хвороботворних змін можливе, коли значна частина розплоду вже вражена. Стільники з інфікованими личинками мають строкате забарвлення. Личинки гинуть в стадії передлялечки, з них утворюється клейка маса, яку бджоли не можуть прибрати і закладають в розплід.

При європейському типі захворювання стільники мають жовтувато-сірий відтінок, який переходить в коричневий. Інфекція по стільниках розноситься бджолами, які очищають стільники від висохлих личинок.

На першій стадії парагнильця заражені личинки неспокійно рухаються, стають менш повними і м'якими, втрачають блиск і темніють. Хвороба швидко поширюється, що призводить до різкого зменшення приросту. Без лікування відповідними препаратами від гнильця бджолосім'я може загинути.

Слід зазначити, що запобігти інфікуванню корисних комах допоможуть профілактичні заходи, до яких відносяться:

  • дезінфекція інвентарного обладнання і вуликів;
  • регулярне очищення території пасіки від забруднень;
  • не використовувати старі почорнілі стільники;
  • щорічна заміна третини стільників;
  • використання вощини, яка пройшла термічну обробку.

Купити ліки від гнильця для бджіл

Скориставшись послугами нашого інтернет-магазину, ви заощадите час і гроші, оскільки ми пропонуємо препарати для обробки бджіл від гнильця за низькими цінами.

Оформляйте замовлення, вибирайте зручний спосіб оплати. Оперативну доставку по всій країні забезпечує надійна логістична компанія.

Зв'язатися з нами можна через сайт або телефоном.