в корзину

close
Корзина покупок
 

Препарати для бджіл

 • 1
 • 2
 • >
 • >|
 • Показано з 1 по 27 із 50 (всего 2 сторінок)
(Средний рейтинг 5 Всего 2 оценок)

Головне завдання для кожного бджоляра, незалежно від масштабів його господарства, –створити найкращі умови, щоб кожна бджолина сім'я могла зібрати максимальну кількість меду.

Безумовно, одна з головних умов, яка гарантує успішне господарювання, є турбота про те, щоб бджоли не піддавалися різним захворюванням. В іншому випадку це негативно вплине на кінцевий результат і прибуток.

Для ефективного лікування хвороб, яким можуть піддаватися комахи, використовуються різні лікарські препарати для бджіл.

Скориставшись послугами нашого інтернет-магазину, з великого асортименту бджолиних ліків високої якості можна вибрати ті, які дадуть можливість швидко впоратися з недугами корисних комах.

Види хвороб бджіл

На жаль, існує цілий ряд захворювань, які можуть завдати великої шкоди бджолиній сім'ї. Це негативно позначиться на кількості та якості зібраного меду. Тому потрібно знати хоча б найпоширеніші хвороби, щоб вчасно виявити проблему і швидко вирішити її за допомогою відповідного ветпрепарату для бджіл.

Серед найбільш розповсюджених можна виділити наступні хвороби:

 • варроатоз; збудник – кліщ варроа Якобсон, який поширюється хворими бджолами, розплодом, при роїнні;
 • акарапідоз; кліщ акарапіс вуди-невеликий є причиною хвороби, на яку хворіють медоносні бджоли і трутні; сприятливий період для поширення – кінець зими і весна, а також влітку під час тривалої дощової погоди;
 • нозематоз; збудник – нозема апіс, хворіють медоносні бджоли, матки і трутні;
 • американський гнилець; викликається бацилою Ларве, активізується влітку іноді навесні, без застосування відповідних препаратів для бджільництва і ефективного лікування ймовірність повної загибелі бджолиної сім'ї збільшується в рази;
 • європейський гнилець; масове ураження личинок різко послаблює бджолині сім'ї, знижує їх продуктивність;
 • аскосфероз; збудник – грибок періцистіс апіс, вражає личинки, покриваючи їх цвіллю, може стати причиною загибелі розплоду і дорослих трутнів;
 • амебіоз; викликається хвороботворною амебою, найактивніше починає розвиватися в перший місяць весни, а також в місцевостях з підвищеною вологістю, хворіють дорослі медоносні бджоли;
 • гафніоз; причиною є хвороботворні бактерії з недоброякісних кормів, у заражених комах настає параліч;
 • аспергільоз; причиною недуги є гриб аспергіллюс флаус, небезпечний для відкритого розплоду, іноді може вражати і дорослих бджіл;
 •  сальмонельоз; викликається бактеріями роду сальмонела, порушує процес травлення у робочих бджіл, маток і трутнів, призводить до загибелі значної частини бджолиної сім'ї.

Оптимальні умови і правильний догляд зменшує ризик виникнення цих та інших захворювань.

Методика лікування бджіл

Боротьбу з хворобами потрібно починати з профілактики. Для цього необхідно забезпечити правильне утримання та годування, запобігати занесенню збудників захворювань.

Рання весна – час для початку боротьби з хворобами, поки вони ще не поширилися і сильно не вразили бджолині сім'ї. Під час чергових робіт з догляду потрібно проводити і лікувальні заходи, щоб якомога рідше турбувати бджолину сім'ю оглядами.

Правильний і своєчасний діагноз робить лікування більш ефективним. Огляди проводяться 2 – 4 рази за сезон, перевіряються 10 – 25 відсотків від числа сімей.

Якщо на пасіці виявляються небезпечні захворювання, її і територію в радіусі 5 – 7 км карантинують. Під час карантину не можна вивозити бджолині сім'ї, матки, продукти бджільництва, які використовуються на пасіках.

Щоб боротися з захворюваннями, використовують різні препарати для лікування бджіл, дотримуючись точного дозування, часу і способу застосування. В іншому випадку це може привести до отруєння комах.

Також в системі заходів профілактики і лікування хвороб бджіл велику роль відіграє дезінфекція, яка попереджає зараження розплоду і дорослих особин. Під час дезінфекції стільникові рамки очищаються і знезаражуються відповідними дезінфікуючими засобами.

Особливості вибору ліків для бджіл

Завдяки системній цілеспрямованій роботі вітчизняних та зарубіжних виробників на сьогоднішній день ринок заповнений великим і різноманітним асортиментом препаратів для лікування бджіл.

При виборі ліків обов'язково потрібно враховувати, що:

 • вони повинні бути повністю безпечними для комах і людей;
 • після використання препаратів мед не повинен містити ніяких слідів хімічно-активних речовин;
 • бути в оригінальній упаковці виробника;
 • форма препарату може бути різна (порошок, гранули, смужки, розчин), а дозування точне.

Дуже важливо зробити правильний вибір, адже від цього значною мірою залежить здоров'я бджолиних сімей, розплід, відмінний медозбір і великий прибуток.

Купити ліки для бджіл

Для того, щоб заощадити час та гроші, пропонуємо скористатися нашими послугами. З великого, різноманітного асортименту легко можна підібрати і купити найбільш оптимальний варіант ліків для бджіл.

Оформити замовлення і вибрати зручний спосіб оплати можна всього за декілька хвилин. Оперативну доставку по країні робить надійна логістична компанія.